KLEJ DO ZATAPIANIA SIATKI TECHNITynk 25KG OCIEPLEŃ

Dostępność: Wysyłka w 24h
Symbol towaru: KLEJ-SIATKA-EL-25KG
29,99zł
Styrnet

Sprawdzony sprzedawca Styrnet

Opis produktu

KLEJ DO ZATAPIANIA SIATKI TECHNITynk 25KG

 

TECHNIKlej-EL jest cementową zaprawą klejącą, przeznaczoną do mocowania płyt styropianowych i wykonywania warstwy zbrojonej w systemach dociepleń TECHNITherm EPS.

TECHNIKlej-EL można stosować na typowych podłożach takich jak beton, gazobeton, tynk cementowy, cementowo-wapienny oraz na surowych powierzchniach wykonanych z cegieł, bloczków, pustaków i innych podobnych materiałów.

Zaprawę można używać wewnątrz i na zewnątrz budynków.

 

PARAMETRY TECHNICZNE KLEJU TECHNITynk

  • Pojemność - 25kg
  • Średnie zużycie - 3,5 - 5kg
  • Proporcje mieszania - 0,20 - 0,22L wody na 1kg
  • Proporcje mieszania - 5,00 - 5,50L wody na 25kg
  • Konsystencja - 7,0 - 9,0
  • Czas zużycia 1,5 - 2h

 

ZALETY KLEJU TECHITynk EL

  • Bardzo dobra przyczepność
  • Wysoka trwałość
  • Łatwy w stosowaniu i wydajny
  • Odporny na powstawanie rys skurczowych

 

Zastosowanie

TECHNIKlej-EL jest zaprawą klejową do przyklejania płyt styropianowych i wykonywania warstwy zbrojonej w systemach dociepleń TECHNITherm EPS. Zaprawa zastosowana wraz z siatką zbrojącą tworzy optymalny system renowacji mineralnej starych tynków.

 

Rodzaj podłoża

Odpowiednio wysezonowane i przygotowane podłoża mineralne, takie jak beton, gazobeton, tynk cementowy, cementowowapienny, piaskowiec oraz surowe powierzchnie wykonane z cegieł, bloczków, pustaków i innych podobnych materiałów. Nadaje się także na powierzchnie pokryte warstwą silnie przylegającej powłoki z farby elewacyjnej lub tynku cienkowarstwowego. Zaprawę można stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków

 

Przygotowanie podłoża

Przyklejanie płyt: Podłoże powinno być stabilne, równe i odpowiednio mocne, oczyszczone z warstw mogących osłabić przyczepność zaprawy, zwłaszcza z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farby olejnej i emulsyjnej. Przed przystąpieniem do prac naprawczych podłoże należy oczyścić (wodą pod ciśnieniem). Gdy podłoże jest bardzo chłonne, należy je zagruntować emulsją TECHNIGrunt-A. Gruntowanie należy przeprowadzić również w przypadku, gdy podłoże stanowią np. słabsze tynki cementowe, cementowo-wapienne, a także mury wykonane z betonu komórkowego lub pustaków żużlobetonowych. W razie konieczności klejenia płyt styropianowych na słabszych podłożach (niestabilnych, pylących, trudnych do oczyszczenia) należy wykonać próbę przyczepności. Polega ona na przyklejeniu w różnych miejscach na elewacji 8÷10 kostek styropianu o wymiarach 10x10 cm i sprawdzeniu połączenia po 3 dniach. Wytrzymałość podłoża można uznać za dobrą, jeżeli podczas odrywania ręką styropian ulegnie rozerwaniu. Gdy kostka zostanie oderwana wraz z zaprawą i warstwą podłoża, oznacza to, że podłoże nie jest wystarczająco mocne. Postępowanie w wymienionym przypadku powinno być opisane w projekcie technicznym ocieplenia.

Wykonanie warstwy zbrojonej: Powierzchnia płyt styropianowych przed wykonaniem na nich warstwy zbrojonej powinna być równa, czysta, stabilna i odpylona, jeżeli płyty po przyklejeniu były szlifowane.

 

Sposób użycia

Zawartość worka wsypać do naczynia z odmierzoną ilością czystej, chłodnej wody i dokładnie wymieszać mieszarką wolnoobrotową z mieszadłem do zapraw, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Po odczekaniu 10 minut ponownie wymieszać

 

Przyklejanie płyt:

1. Zaprawę klejącą TECHNIKlej-EL należy nanieść na wewnętrzną stronę płyty metodą “pasmowo-punktową”. Polega ona na wykonaniu ciągłej pryzmy obwodowej (o szerokości co najmniej 3 cm) przy krawędzi płyty i równomiernym rozłożeniu na całej powierzchni 6÷8 placków o średnicy 8÷12 cm. Należy nałożyć taką ilość masy, aby pokrywała ona co najmniej 40 % powierzchni płyty styropianowej (po dobiciu płyty do podłoża min. 60 %) i zapewniała w ten sposób odpowiednie połączenie płyty ze ścianą. Bezpośrednio po nałożeniu zaprawy klejącej płytę należy przyłożyć do podłoża, a następnie dobić do żądanego położenia tak, by grubość zaprawy pod płytą nie przekraczała 1 cm. Położenie przyklejonej płyty można korygować w ciągu 10 minut.

2. Przy równych i gładkich podłożach dopuszczalne jest równomierne rozprowadzanie zaprawy klejącej TECHNIKlej-EL pacą ząbkowaną na powierzchni całej płyty tak, by po przyklejeniu tworzyła warstwę o grubości 2÷5 mm. Bezpośrednio po nałożeniu zaprawy klejącej płytę należy przyłożyć do podłoża, a następnie dobić do żądanego położenia. Położenie przyklejonej płyty można korygować w ciągu 10 minut.

 

Wykonanie warstwy zbrojonej:

Do wykonania warstwy zbrojonej można przystąpić dopiero po związaniu zaprawy klejącej użytej do przyklejania płyt styropianowych i po wykonaniu dodatkowego mocowania mechanicznego (po ok. trzech dniach). Na powierzchnię przyklejonej izolacji należy naciągnąć zaprawę TECHNIKlej-EL, rozprowadzić ją pacą zębatą i zatopić w niej siatkę zbrojącą z włókna szklanego. Siatkę jest najlepiej zatapiać pionowymi pasami i zaszpachlować na gładko w ten sposób, aby była ona całkowicie niewidoczna i jednocześnie nie stykała się bezpośrednio z płytami styropianowymi. Po odpowiednim czasie schnięcia zaprawy (2-3 dni), można nakładać tynk zewnętrzny

Podobne produkty