KLEJ DO STYROPIANU TECHNItynk 25KG ZAPRAWA KLEJĄCA

Dostępność: Wysyłka w 24h
Symbol towaru: KLEJ-STYRO-N-25KG
23,99zł
Styrnet

Sprawdzony sprzedawca Styrnet

Opis produktu

KLEJ DO STYROPIANU TECHNITynk 25KG ZAPRAWA KLEJĄCA

 

 

TECHNIKlej-N jest cementową zaprawą klejącą, przeznaczoną do klejenia płyt styropianowych w systemach dociepleń TECHNITherm EPS.

Można ją stosować na typowych podłożach takich jak beton, gazobeton, tynk cementowy, cementowowapienny oraz na surowych powierzchniach wykonanych z cegieł, bloczków, pustaków i innych tego typu materiałów.

 

PARAMETRY TECHNICZNE KLEJU TECHNITynk

  • Pojemność - 25kg
  • Średnie zużycie - 3,5 - 5kg
  • Proporcje mieszania - 0,20 - 0,22L wody na 1kg
  • Proporcje mieszania - 5,00 - 5,50L wody na 25kg
  • Konsystencja - 7,0 - 9,0
  • Czas zużycia 1,5 - 2h

 

ZALETY KLEJU TECHITynk EL

  • Zaprawę charakteryzuje optymalna urabialność oraz łatwa aplikacja.
  • Łatwy sposób aplikacji
  • Brak spływu z powierzchni pionowej
  • Wysoka przyczepność do podłoża i styropianu
  • Odporny na pęknięcia i rysy

 

Zastosowanie

TECHNIKlej-N jest zaprawą klejową do przyklejania płyt styropianowych w systemach dociepleń TECHNITherm EPS. Można go stosować na typowych podłożach mineralnych takich, jak beton, gazobeton, tynk cementowy, cementowo-wapienny, piaskowiec oraz na surowych powierzchniach wykonanych z cegieł, bloczków, pustaków i innych tego typu materiałów.

Rodzaj podłoża

Odpowiednio wysezonowane i przygotowane podłoża betonowe, gazobetonowe, tynki cementowe, cementowo-wapienne, piaskowiec oraz surowe powierzchnie wykonane z cegieł, bloczków, pustaków i innych tego typu materiałów

Przygotowanie podłoża

Podłoże powinno być dostatecznie nośne, równe, suche i oczyszczone. Tynki i betony powinny być związane i wysezonowane. Usunąć stare warstwy o słabej przyczepności a ubytki i nierówności uzupełnić i wyrównać. Podłoże zanieczyszczone mikrobiologicznie (glony, grzyby itp.) należy oczyścić i zabezpieczyć preparatem TECHNIStop. Słabe podłoża zagruntować preparatem głębokopenetrującym TECHNIGrunt-GA lub TECHNIGrunt-A gdy podłoże ma nadmierną lub niejednorodą chłonność. W razie konieczności klejenia płyt styropianowych na słabszych podłożach (niestabilnych, pylących, trudnych do oczyszczenia) należy wykonać próbę przyczepności. Polega ona na przyklejeniu w różnych miejscach na elewacji 8÷10 kostek styropianu o wymiarach 10x10 cm i sprawdzeniu połączenia po 3 dniach. Wytrzymałość podłoża można uznać za dobrą, jeżeli podczas odrywania ręką styropian ulegnie rozerwaniu. Gdy kostka zostanie oderwana wraz z zaprawą i warstwą podłoża, oznacza to, że podłoże nie jest wystarczająco mocne. Postępowanie w wymienionym przypadku powinno być opisane w projekcie technicznym ocieplenia.

 

Sposób użycia

Zawartość worka wsypać do naczynia z odmierzoną ilością czystej, chłodnej wody i dokładnie wymieszać mieszarką wolnoobrotową z mieszadłem do zapraw, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Po odczekaniu 10 minut ponownie wymieszać. Klej należy zużyć w ciągu 1,5-2 godzin od wymieszania z wodą. W przypadku zgęstnienia kleju w tym czasie, należy go ponownie intensywnie wymieszać nie dolewając wody. Przedozowanie wody pogorszy wszystkie cechy kleju.

 

Sposoby klejenia

1. Zaprawę klejącą TECHNIKlej-N należy nanieść na wewnętrzną stronę płyty metodą “pasmowo-punktową”. Polega ona na wykonaniu ciągłej pryzmy obwodowej (o szerokości co najmniej 3 cm) przy krawędzi płyty i równomiernym rozłożeniu na całej powierzchni 6÷8 placków o średnicy 8÷12 cm. Należy nałożyć taką ilość masy, aby pokrywała ona co najmniej 40 % powierzchni płyty styropianowej (po dobiciu płyty do podłoża min. 60 %) i zapewniała w ten sposób odpowiednie połączenie płyty ze ścianą. Bezpośrednio po nałożeniu zaprawy klejącej płytę należy przyłożyć do podłoża, a następnie dobić do żądanego położenia tak, by grubość zaprawy pod płytą nie przekraczała 1 cm. Położenie przyklejonej płyty można korygować w ciągu 10 minut.

2. Przy równych i gładkich podłożach dopuszczalne jest równomierne rozprowadzanie zaprawy klejącej TECHNIKlej-N pacą ząbkowaną na powierzchni całej płyty tak, by po przyklejeniu tworzyła warstwę o grubości 2÷5 mm. Bezpośrednio po nałożeniu zaprawy klejącej płytę należy przyłożyć do podłoża, a następnie dobić do żądanego położenia. Położenie przyklejonej płyty można korygować w ciągu 10 minut.

 

Zalecenia i uwagi

Prace wykonywać w suchych warunkach, przy temperaturze otoczenia i podłoża od +5°C do +25°C. Świeże okładziny należy chronić przed nadmiernym przesuszeniem i zawilgoceniem przez okres ok. 2 tygodni. W przypadku wykonywania prac na słabych podłożach, o nośności trudnej do określenia zaleca się wykonanie próby przyczepności, polegającej na przyklejeniu płyt i sprawdzeniu połączenia po 48 godzinach. Świeże zabrudzenia należy czyścić wodą a trudne do usunięcia resztki związanego kleju zmywać odpowiednim preparatem. Wszelkie dane techniczne i informacje o sposobie stosowania odnoszą się do warunków normowych. W innych warunkach mogą one ulec zmianie. Preparat drażniący – zawiera cement i wapno. Działa drażniąco na drogi oddechowe i skórę. Wyrób wymieszany z wodą ma odczyn alkaliczny. Chronić naskórek i oczy. W przypadku zabrudzenia oczu przemyć je obficie wodą i zasięgnąć porady lekarza. Chronić przed dziećmi. Nosić odpowiednią odzież ochronną, odpowiednie rękawice ochronne i okulary lub ochronę twarzy. Informacje dotyczące zagrożenia dla zdrowia lub życia zawarte są w karcie charakterystyki wyrobu. Prace prowadzić zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, normami i przepisami BHP. TECHNITynk Sp. z o.o. gwarantuje i ponosi odpowiedzialność za jakość produktu, natomiast nie ma wpływu na sposób jego użycia i warunki w jakich był stosowany. TECHNITynk Sp. z o.o. nie odpowiada za szkody wynikłe z nieumiejętnego lub niezgodnego z przeznaczeniem użycia wyrobu

Podobne produkty