Sprawdzony sprzedawca Wpolu
CLEAN MAX - CZYSTY OPRYSKIWACZ 1KG
Preparat w formie proszku do rozpuszczania w wodzie, przeznaczony do mycia opryskiwaczy.
Preparat charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami myjącymi, a dodatkowo neutralizuje pozostałe po opryskiwaniu w aparaturze resztki środków ochrony roślin.
Zalecany jest do mycia opryskiwaczy zwłaszcza po stosowaniu środków ochrony roślin, które są trudno usuwalne ze ścianek zbiornika i instalacji cieczowej opryskiwacza, takich jak herbicydy.
Środek używać w ilości 100 g na 100 litrów pojemności zbiornika opryskiwacza. Odważoną ilość środka rozpuścić w niewielkiej ilości wody, a następnie wlać do zbiornika opryskiwacza, uzupełnić zbiornik wodą w całości! Włączyć pompę mieszającą na 10-15 minut. Po umyciu usunąć ciecz myjącą, a następnie przepłukać zbiornik i instalację niewielką ilością czystej wody.
Środek używać w ilości 150 gramów na 100 litrów wody. Ilość cieczy myjącej 10-15% pojemności zbiornika. Odważoną ilość środka rozpuścić w niewielkiej Ilości wody i wlać do rozwadniacza. Uzupełnić wodą do 10-15% pojemności zbiornika i włączyć system myjący. Po umyciu usunąć ciecz myjącą, a następnie przepłukać zbiornik i instalację niewielką ilością czystej wody.
Środek ma w swoim składzie mieszaninę składników, które pozwalają na skuteczne usunięcie pozostałości po środkach ochrony roślin używanych w opryskiwaczu. Są to substancje powierzchniowo czynne, sekwestrujące oraz bufor pH. Dzięki temu rozkłada on wszelkie resztki fungicydów, herbicydów i insektycydów, które osadziły się na ścianach opryskiwacza i skutecznie je usuwa oraz neutralizuje.
Opryskiwacz myjemy zawsze po jego użyciu, aby uniknąć mieszania resztek jednego środka ochrony roślin z innym, co może osłabiać ich skuteczność oraz szkodzić uprawom. Po wykonaniu oprysku jednym ze środków ochrony roślin, należy zatem przeprowadzić mycie opryskiwacza, a dopiero potem użyć go ponownie innym środkiem. Zapewni to maksymaną skuteczność jego działania.
Warto wykonać mycie opryskiwacza również wtedy, gdy przez jakiś czas ma nie być w ogóle używany. Jeśli nie zostanie umyty bezpośrednio po użyciu, to na ściankach pojawią się osady, a przewody i dysze opryskujące mogą się zatkać. Doprowadzenie takiego opryskiwacza do stanu używalności będzie bardzo trudne.
Pdpowiednie dbanie o stan zbiornika opryskiwacza i jego elementów składowych pozwoli zachować go w dobrej kondycji przez długi czas.
Środek rozpuszcza niemal wszystkie środki ochrony roślin stosowane w gospodarstwach rolnych. Szczególnie dobrze radzi sobie z herbicydami zawierającymi sulfonylomocznik, które są powszechnie stosowane w uprawach zbóż, takich jak pszenżyto ozime, pszenica ozima, żyto ozime czy żyto. Doskonale usuwa pozostałości środków nawet wtedy, gdy zastosowano wraz z nimi adiuwanty.