Sprawdzony sprzedawca Styrnet
ZASTOSOWANIE
CEKOL WG-50 służy do ręcznego lub maszynowego wylewania podkładów i podłoży pod płytki ceramiczne, kamienne, wykładziny PVC, tekstylne, panele, parkiety itp. Można ją stosować wyłącznie wewnątrz pomieszczeń na wyrezonowanych i suchych podłożach mineralnych, w pomieszczeniach o wilgotności względnej powietrza do 70%.
WŁAŚCIWOŚCI
CEKOL WG-50 jest suchą mieszanką gipsu syntetycznego, wypełniaczy mineralnych i dodatków modyfikujących. Produkt można stosować w warstwie o grubości od 3 mm do 50 mm, jako jastrych zespolony, na warstwie oddzielającej lub jako podkład pływający. Zaprawa może być również stosowana w systemach ogrzewania podłogowego.
Dane techniczne:
✅ Marka: Cekol
✅ Opakowanie: Worek
✅ Wydajność: około 15 kg/m²/10 mm
✅ Proporcje mieszanki: ok. 7 l wody na 20 kg suchego proszku
✅ Czas schnięcia: około 1,5 mm grubości warstwy na dobę
✅ Grubość warstwy: Od 3 do 50 mm
✅ Waga: 20 kg
✅ Kod EAN: 5906474520202
PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA
Podłoże powinno być czyste, zwarte, nośne i wolne od zatłuszczeń. Podłoże przed wylaniem musi być wysezonowane i suche. Wytrzymałość podłoża na rozciąganie, w przypadku warstwy zespolonej powinna być większa niż 1,5 MPa. Przed przystąpieniem do wylewania podłoże należy zagruntować 2- krotnie gruntem CEKOL DL-80. Wylewkę należy oddylatować od ścian, dylatacje istniejące w podłożu przenieść na jej powierzchnię po związaniu. Jednorazowa powierzchnia bez dylatacji wewnętrznych może wynosić max. do 50 m². W przypadku podłoży bardzo słabych, chłonnych lub zaoliwionych, niezapewniających podkładowi odpowiedniej przyczepności, należy wykonać warstwę oddzielającą. Może ją stanowić np. folia polietylenowa o grubości min. 0,1 mm lub inny materiał o podobnych właściwościach.
WYKONANIE
Zawartość opakowania wsypać do wody w proporcji ok. 7 litrów wody na 20 kg suchego proszku i wymieszać do uzyskania, jednorodnej masy. Po 5 min. Zaprawę jeszcze raz dokładnie wymieszać. W przypadku wylewania maszynowego należy dobrać odpowiednią ilość wody do uzyskania pożądanej konsystencji. Na przygotowane podłoże wylać płynną zaprawę i rozgarnąć po powierzchni podłoża pacą lub łatą oraz odpowietrzyć za pomocą walca z kolcami, szczotki lub grabi. Po wylaniu świeżą zaprawę należy chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem oraz zapewnić odpowiednie warunki wentylacyjne w pomieszczeniu. W przypadku pojawienia się na powierzchni nalotu należy go zeszlifować, co dodatkowo ułatwi i przyspieszy proces wysychania.