CALCINIT SALETRA WAPNIOWA GRANULAT 25KG
SALETRA WAPNIOWA W FORMIE GRANUL - POPRAWIA WIELKOŚĆ I JAKOŚĆ PLONU ORAZ WŁAŚCIWOŚCI PRZECHOWALNICZE WARZYW I OWOCÓW
Rozpuszczalna, granulowana saletra wapniowa, przeznaczona do sporządzania roztworów wodnych stosowanych w fertygacji jako jeden z komponentów pożywek lub samodzielnie i nawożeniu pozakorzeniowym. Nawóz wpływa na wielkość plonu dzięki szybko działającej saletrzanej formie azotu, która przyswajalna jest zaraz po zastosowaniu, a dzięki wysokiej zawartości natychmiast dostępnego wapnia nawóz wpływa na zdrowy rozwój systemu korzeniowego, poprawia wygląd, smak, jędrność, trwałość pozbiorczą kwiatów i właściwości przechowalnicze warzyw i owoców, zmniejsza ich podatność na choroby grzybowe oraz uszkodzenia podczas transportu. Saletra wapniowa wykazuje też pozytywny wpływ na strukturę podłoża i stabilizację odczynu w środowisku korzeniowym.
Skład:
- azot całkowity – 15,5% N (w tym: 14,4% N-NO3 i 1,1% N-NH4);
- wapń – 26,5% CaO (19,0% Ca).
Dawkowanie - jak stosować Granulowaną Saletrę Wapniową Calcinit?
- Nawożenie pozakorzeniowe: jednorazowa dawka nawozu: 5 – 10 kg na ha.
- Uprawy pod osłonami: nawożenie pozakorzeniowe – roztwór poprzez rozpuszczenie 0,3–1 kg nawozu w 100 litrach wody.
- Fertygacja: roztwór wodny o stężeniu 0,01–0,2% (0,1–2 kg nawozu / 1000 litrów wody).
Cechy nawozu
- rozpuszczalność (w 20°C) – 1200 g/l wody;
- EC (1g/l w 25°C) – 1,2mS/cm;
- pH (10% roztworu) - 6,0.
Korzyści stosowania:
- brak otoczki, wysoka czystość i doskonała rozpuszczalność – bezpieczeństwo stosowania bez ryzyka zatykania kroplowników i dyszy opryskiwaczy,
- brak matali ciężkich i substancji fitotoksycznych – gwarancja bezpieczeństwa dla roślin i ludzi,
- szybko działająca, saletrzana forma azotu przyswajana zaraz po zastosowaniu,
- wysoka zawartość natychmiast dostępnego wapnia,
- pozytywny wpływ na strukturę podłoża i stabilizację odczynu w środowisku korzeniowym.
Zalecenia stosowania
- Nawożenie pozakorzeniowe: jednorazowa dawka nawozu: 5 – 10 kg na ha w zależności od gatunku, celu stosowania oraz fazy rozwojowej uprawy. Zabieg wykonywać najlepiej rano lub wieczorem unikając okresów intensywnej operacji słonecznej i wysokiej temperatury.
- Uprawy pod osłonami: nawożenie pozakorzeniowe – roztwór do opryskiwania przygotowujemy poprzez rozpuszczenie 0,3–1 kg nawozu w 100 litrach wody (w zależności od gatunku i fazy rozwojowej). Zabieg wykonywać z dodatkiem zwilżacza w taki sposób, aby ciecz dokładnie pokryła organ rośliny, który chcemy zaopatrzyć w wapń; najlepiej rano lub wieczorem unikając okresów intensywnej operacji słonecznej i wysokiej temperatury.
- Fertygacja: rośliny podlewamy w zależności od gatunku i fazy rozwojowej wodnym roztworem nawozu o stężeniu 0,01–0,2% (0,1–2 kg/1000 litrów roztworu). W przypadku sporządzania roztworów stężonych YaraTera™ Calcinit™ Flakes należy rozpuszczać w innym zbiorniku niż nawozy zawierające fosforany i siarczany.